BLOG

  • Bulunur.com Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yüzük Ürün Çekimi

Yüzük Ürün Çekimi

Yüzük Ürün Çekimi

Yüzük hem erkekler hem de kadınlar için çok fazla tercih edilen süs eşyaları arasında yer alıyor. Şık ve güzel bir görünümün yanı sıra evliliklerde sembol olarak da kullanılır. Bu nedenle de insanlar bu ürünü seçerken ve tercih ederken kılı kırk yarıyor. Firma olarak biz de bir yüzük satıcısının ürününü pazarlarken nasıl çekimler yapması gerektiği konusunda detaylı ve yol gösterici bilgiler veriyoruz.

Ürünlerin Görünümü

Dijitalleşen dünyamızda artık her şeyi internet ortamında beğeniyor ve ona göre karar veriyoruz. Bu da sitelerde online olarak görmüş olduğumuz bu ürünlerin görüntülerinin çok daha kaliteli olması anlamına geliyor. Çünkü yüzük satıcıları ürünlerini satabilmek için öncelikle kullanıcının veya alıcının beğenisini kazanmak zorundadır. Bu da büyük oranda yüzüklerin görünümüne bağlıdır.

Kaliteli Resmin Etkisi

İnsanlar gördükleri resimlerden çok etkilenirler. Ve bir şeyi alıp almama kararı genellikle bu resimlere bakarken verilir. Firma olarak biz bunun öneminin farkında olup, kuyumcu, hediyelik eşya satıcılarının reklam yaparken yüzüklerinin çekimlerini nasıl yapmaları gerektiği konusunda işe yarar bilgiler vermeye çalışıyoruz. Siz de bu hizmetimizden yararlanarak ürünlerinizin nasıl görüneceğine karar verebilirsiniz.

Işıklandırma Nasıl Olmalıdır?

Işıklandırma bütün ürünlerin görünümünü iyi yönde ve kötü yönde etkileyen en önemli etmenlerin başında geliyor. O kadar ki çok kaliteli ve şık bir ürün kötü bir ışıklandırma neticesinde bu şıklığını yansıtamayabilir. Bu nedenle yüzük çekimleri yaparken ışıklandırmaya son derece dikkat edilmelidir. Firma olarak ışıklandırmayı nasıl yapmanız gerektiği konusunda detaylı bilgiler sunuyoruz. Ürün çekimi ve dolayısıyla da yüzüklerinizin çekimini yaparken yumuşak ışık kullanmaya özen gösterin. Çünkü bu yüzüğün üzerinde gölge oluşumunu engelleyecektir.

Gölgelerden Kaçının

Firma olarak vermiş olduğumuz hizmette gölgelerden nasıl kaçınacağınız hakkında çok doğru yöntemler öğrenebilirsiniz. Çünkü yukarıda da değindiğimiz gibi gölge kaliteli ürünleri kalitesiz, şık olmayan ve kalitesiz ürünleri de kaliteli gösterebilir. Bu nedenle de yapmanız gereken bu gölgeleme yöntemini en uygun ve doğru şekillerde yapmaktır. Ancak bu sayede ürününüzün görüntüsünü alıcıların beğenisine sunabilirsiniz.

Çadır Yöntemi

Ürünlerinizin çekimini yaparken özellikle de yüzük çekimi yaparken etraftan gelen bağımsız ışıklardan korunmak için ve bu ışıkların yarattığı gölgelerden uzak kalmak için çadır yöntemini uygulayabilirsiniz. Bu yöntemin nasıl uygulandığını firmamızın hizmetlerini tanıttığımız ve birçok bilgilendirme yazılarını yayımladığımız sitemize giriş yaparak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Çadır yöntemi içerisinde bulunan ürüne her yönden ve karışıklık yaratmadan uygulanan ışık sayesinde kaliteli resimler çekebileceğiniz bir yöntemdir. Bunun için de uygun ve kullanışlı malzemeleri seçmelisiniz.

Tripod Kullanın

Firma olarak sunmuş olduğumuz hizmetlerden birisi de uzun pozlama nasıl yapılacağını öğretmektir. Söz konusu bu yöntem ile çok daha net resimler elde edebilirsiniz. Yine elle çektiğiniz resimlerde yüzüğün çok daha net çıkması için ve el titremesinin önüne geçmek için tripod kullanabilirsiniz.

Geniş Diyafram Kullanımı

Geniş diyafram kullanımı sitemizde de açıkça belirttiğimiz üzere yüzük dışında resimde yer alan nesneleri bulanıklaştıracak ve bu sayede yüzüğün en ince ve keskin detaylarına kadar görünmesini sağlayacaktır.

Dolaylı Çekimin Önemi

Yüzükler genellikle yansımalarının olduğu resimlerde çok daha şık görünür. Bu nedenle de firmamızın internet sitesinde de sıklıkla görebileceğiniz gibi ürünün direkt fotoğrafını çekmek yerine aynadaki görüntüsünü, yansımasını çekmeniz faydalı olacaktır. Bu sayede ürününüz çok daha şık görünebilir.

Çekimlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzük çekimlerinde dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bütün bu hususlar yüzüğünüzün şık görünmesi ve kendisini göstermesi için önemlidir. Firmamızın hizmetleri arasında da yer alan bu özellikler genel olarak,

  • Geniş diyafram kullanımı,
  • Manuel odaklama kullanımı,
  • Çadır yöntemi,
  • Doğru ışıklandırma yöntemleri ve özellikleridir. Bütün sayılan bu özellikler yüzüğün resmine ve görünümüne direkt etki eden özelliklerdir. Siz de firmamızdan bu yöntemleri en iyi nasıl uygulayacağınıza dair bilgiler alarak ve bu yolları öğrenerek satacağınız yüzüğün reklamını resmi ile en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Yüzük Zemine Dik Olmalı

Bir yüzüğün resmini çekerken zemin ile konumunun ne olduğu çok önemlidir. Çünkü bir yüzük yere paralel durduğunda sahip olduğu özellikleri tam olarak gösterme şansı yakalamayabilir. Ancak zemine dik duran ve bu şekilde fotoğraflanan bir yüzük hem önü hem de arkası ile muhteşem bir şov yapma imkanı yakalayacaktır. Bu nedenle de çekmiş olduğunuz yüzüklerin en iyi görünümlerine sahip olması için fotoğraf çekimlerinizde yüzüğü zemine dik olarak yerleştirmeli ve zarif görüntüye bu şekilde ulaşmaya çalışmalısınız.

Firmamızdan Destek Alın

Fotoğrafçılık tek başına çok geniş teknik bilgiler içeren ve öğrenilmesi, yapılması için büyük bir emek isteyen bir iştir. Ancak bu işin bazı özel sahaları vardır ki resmi çekebilme kabiliyeti söz konusu bu işlerin neredeyse yüzde doksanını teşkil eder. Eğer fotoğraflama konusunda iyiyseniz çok kalitesiz bir ürünü dahi muazzam şık ve kaliteli gösterebilirsiniz. Bunun için de firmamızın vermiş olduğu kurslardan hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle de ürün çekimi konusunda alanında uzman olan, bilgi ve birikime sahip olan çalışanlarımızdan en iyi kursları alabilirsiniz. Ürün çekimi konusunda hususi olarak da yüzük ürünü çekimleri konusunda kazanmış olduğumuz bütün tecrübeyi sizlerle paylaşmaya hazırız. Sunup hizmetini vermiş olduğumuz bu kurslarımızdan yararlanarak siz de satacağınız yüzüğün nasıl görünmesini ve nasıl beğenileceğini hemen öğrenebilirsiniz.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder