BLOG

Web Tasarımı nedir?

Web Tasarımı nedir?

Web Tasarımının Unsurları

Web tasarımı, tüm tasarım türleriyle aynı temel görsel öğelerin çoğunu kullanır, örneğin:

Düzen: Grafikler, reklamlar ve metin bu şekilde düzenlenir. Web dünyasında temel amaç, görünümün aradıkları bilgileri bir bakışta bulmasına yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengesini, tutarlılığını ve bütünlüğünü korumayı içerir.

Renk: Renk seçimi amaca ve müşteriye bağlıdır; Basit siyah-beyazdan çok renkli tasarıma kadar, bir kişinin kişiliğini veya bir kuruluşun markasını web uyumlu renkler kullanarak aktarabilir.

Grafikler: Grafikler, tümü web tasarımını geliştiren logolar, fotoğraflar, küçük resimler veya simgeler içerebilir. Kullanıcı dostu olması için, bunların web sayfasının rengi ve içeriğiyle çalışarak, çok sıkışık veya yavaş yüklenmesine neden olmayacak şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Yazı Tipleri:  Çeşitli yazı tiplerinin kullanılması bir web sitesi tasarımını geliştirebilir. Çoğu web tarayıcısı, yalnızca "web uyumlu yazı tipleri" olarak bilinen belirli sayıda yazı tipini okuyabilir, bu nedenle tasarımcınız genellikle bu yaygın olarak kabul edilen grup içinde çalışacaktır.

İçerik: İçerik ve tasarım, görseller ve metin yoluyla sitenin mesajını geliştirmek için birlikte çalışabilir. Yazılı metin, okuyucunun kafasını karıştırmamak ve sitede kalmaları için istediklerini onlara vermek için her zaman alakalı ve yararlı olmalıdır. İçerik, arama motorları için optimize edilmeli ve uygun uzunlukta olmalı, alakalı anahtar kelimeler içermelidir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarımı Oluşturma

Bir siteyi güzel ve görsel olarak çekici kılan web tasarımının temel unsurlarının yanı sıra, bir web sitesi her zaman son kullanıcıyı da dikkate almalıdır. Aşağıdaki faktörlere dikkat edilerek kullanım kolaylığı sağlanabilir.

Gezinme: Web tasarımındaki site mimarisi, menüler ve diğer gezinme araçları, kullanıcıların nasıl gezindiği ve arama yaptığı dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Amaç, kullanıcının site içinde kolaylıkla hareket etmesine ve ihtiyaç duyduğu bilgileri verimli bir şekilde bulmasına yardımcı olmaktır.

Multimedya: Tasarımdaki ilgili video ve ses uyarıcıları, kullanıcıların bilgileri kavramasına yardımcı olabilir ve kolay ve hızlı bir şekilde anlayış geliştirebilir. Bu, ziyaretçileri web sayfasında daha fazla zaman geçirmeye teşvik edebilir.

Uyumluluk: Web sayfasını farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde eşit derecede iyi performans gösterecek ve görüntülemeyi artıracak şekilde tasarlayın.

Teknoloji: Teknolojideki gelişmeler tasarımcılara hareket ve yenilik ekleme özgürlüğü vererek her zaman taze, dinamik ve profesyonel web tasarımına olanak tanır.

Etkileşimli: Tasarımda yorum kutuları ve kamuoyu yoklamaları ekleyerek aktif kullanıcı katılımını ve katılımını artırın. E-posta formları ve haber bülteni kayıtlarıyla kullanıcıları ziyaretçilerden müşterilere dönüştürün.

Treefrog'un Toronto web tasarım uzmanları, tatmin edici bir web deneyimi için mükemmel Kullanıcı Arayüzü (UI) Tasarımı oluşturur. Tasarım için kritik planlama ve analiz kullanırlar ve bireysel müşteri özelliklerine dikkat ederek karmaşık süreci basit ve zarif bir sanat eserine dönüştürürler.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder