BLOG

Web Tasarım Şirketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Şirketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir web ajansı , İnternet ile ilgili tüm işlemleri kapsayan bir hizmet sağlayıcıdır.  Bir işletme yöneticisi veya iletişim yöneticisi olarak, projenize uygun bir web ajansı seçmek zor görünebilir. Ancak bilinçli bir karar işinize gerçek bir katma değer sağlayabilir .
 

Bulunur Ajans, 2002 yılında İstanbul'da kurulmuş bir web ajansıdır .
 

Şöyle diyelim: bakış açınız zorunlu olarak özneldir.
 

Bununla birlikte, en iyi tavsiyemizi almak ve web sitenizden ve sosyal ağlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak web ajansını nasıl seçeceğinizi açıklamak istedik .
 

İhtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi listeleyin

Web ajansınızı seçmenin ilk adımı, bir şartname belirlemektir . Bu ön araştırma, dikkate almanız gereken tüm kriterleri belirlemenize yardımcı olur. Anahtar unsurları listeleyin, araştırmanıza rehberlik eder ve karar vermenizi destekler.  Bu nedenle , taahhüt edilen kaynakları gerekçelendiren kesin hedeflere dayanması gereken bir projedir . En azından kendinize şu soruları sorun. Cevaplayacak tüm teknik becerilere sahip olmasanız bile, doğru sağlayıcının seçimini büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
 

Kısıtlamalarınız neler? Yeni bir aracın tasarımı, şirket içinde halihazırda kullanılmakta olan teknolojiye bağlı olabilir . Gelecekteki web siteniz CRM'nizle entegrasyon gerektirebilir . Bir etkinlik veya pazara sunulacak yeni bir ürün grubu gibi bir zaman çizelgeniz olabilir. Bu durumda, belirli bir tarihte çalışır durumda olan bir siteye ihtiyacınız vardır. Tüm bu unsurlar dikkate alınmalı ve inceleme yapacağınız ajanslara belirtilmelidir.
 

Hangi özelliklere ihtiyacınız var? Tüm çevrimiçi pazarlama araçları aynı ihtiyaçları karşılamaz. İşletmeniz için ne tür bir web sitesi doğru? Kurumsal Site , e-ticaret veya çok sayıda kullanıcı hesabı olan bir platform mu? Her ihtiyaç için bir dizi özellik vardır.
 

Hedeflerin ne ? Çevrimiçi varlığınız doğrudan satış yapmayı ve dolayısıyla cironuzu artırmayı hedefleyebilir . Aksine, temel amacı bir müşteri veritabanı oluşturmak veya bir topluluk geliştirmek olabilir. İşletmeniz muhtemelen eylemlerini iyi düşünülmüş bir pazarlama stratejisine dayandırıyor. Dijital araçların yaratılması onun ayrılmaz bir parçası olmalıdır.
 

Bütçeniz ne kadar? Muhtemelen hayallerinizdeki web sitesinin veya web uygulamasının tam olarak ne kadara mal olduğunu bilmiyorsunuzdur. Bununla birlikte, projeye tahsis edebileceğiniz miktarı önceden belirleyin, ilk teklifler alındıktan sonra her zaman düzeltebilirsiniz. Tasarım ve geliştirmeyi bu ideal orana dahil etmeyi unutmayın .
 

Yaptıracağınız işi, uzun vadeli görün ve işinizin gelişmesine kapıyı açık bırakın . Web sitenizi oluştururken verimli olmalıdır. Ayrıca değişen ihtiyaçlarınıza ayak uydurabilmelidir. Uzun vadede yeni bir ürün veya hizmet geliştirmeyi planlıyorsanız, tasarım aşamasına geçmeden önce bundan bahsedin. Bu, uzun ve maliyetli bir revizyondan kaçınacaktır .
 

Çevrimiçi web ajansları bulun

İhtiyaçlarınızı öğrendikten sonra, dışarıdaki web ajanslarına daha yakından bakmanın zamanı geldi. Sonuçta, yaklaşımınızın birincil amacı budur. Farklı kriterlere öncelik verilebilir.
 

İlk içgüdü genellikle yerel web ajanslarına başvurmaktır . Pek çok pratik avantaja sahip oldukları doğrudur. Yakınlık, yerel pazara ve kültürüne aşina olan profesyonellerle çalışmayı zaten mümkün kılıyor. Projenin ilerleyişini yüz yüze görüşmek ve tartışmak kolay olduğu için iletişim de kolaylaştırılmıştır.
 

Bununla birlikte, niş bir sektörde aktif olabilirsiniz. Bu durumda, sektörünüzde uzmanlaşmış bir web ajansı ile çalışmak kesinlikle daha iyidir . Ofislerinin adresi ne olursa olsun, iş uzmanlığı artık kanıtlanamayan bir ortak seçmek, size alanınızla ilgili beceriler sağlar.
 

Son olarak, projeniz belirli bir teknolojinin kullanılmasını gerektirebilir . Burada yine uzman bir acente tercih edilmektedir. Bu durumda, belirli bir programlama dilinde veya içerik yönetim sisteminde kapsamlı deneyime sahip sağlayıcıları arayın .(CMS) en uygun. Bir web projesi, WordPress, Drupal veya Joomla gibi mevcut bir CMS'ye monte edilebilir. Ayrıca, seçilen ajansa özgü tam bir geliştirme veya CMS'yi haklı gösterebilir. Bu seçenek, sizin için özel olarak geliştirilmiş özellikler sağlayabilir. Ancak, daha az destek ve taşınabilirlik de sağlayabilir. Ortak değiştirirseniz veya ajans kapanırsa ne olur? Hangi CMS veya teknolojinin kullanıldığını en başından bilmek, bitmiş ürüne başlamanın ne kadar kolay olduğunu tahmin etmenizi sağlar.
 

Marka kimliğiyle eşleşen bir ajansla çalışın

Ajans türü önceden belirlendikten sonra, seçiminizi iki şirketinizin uyumluluğuna göre iyileştirmeye devam eder . Çok sayıda web ajansı var. Birçoğu ciddidir ve harika bir iş çıkarabilir. Ancak bu, kurumsal kültürlerinizin eşleştiği anlamına gelmez. İşletmeniz için en iyi web ajansını seçmek, sadece doğru profesyonelleri seçmek anlamına gelmez.
 

Araştırmanıza, bulunan acentelerin web sitelerine danışarak başlayın. Dijital iletişim hizmetleri sattığınızda, kendi başınıza bakmanız gerekir. Yapılan işe ilk kez göz atmanın yanı sıra, kullanılan üslup , ajansın kişiliğinin ana hatlarını çizmeyi mümkün kılar .
 

İlk izlenim bittiğinde, portföyü gözden geçirme zamanı . Ajans teknik düzeyde neler yapabilir? Deneyimi nedir? Herhangi bir ödül kazandı mı? Tasarım tek kriter değil , ajansın grafik stili sizi memnun etmelidir.
 

Bir ajansı keşfetmenizin bu noktasında hala potansiyel ortaklar listenizdeyse, müşteri incelemeleri kesinlikle seçimlerinizden bazılarını onaylamanıza izin verecektir. İncelemeleri çevrimiçi okumak, sizi bekleyen türden bir işbirliğine yönlendirebilir. Birçok ajans sitesi referansları yayınlar . İlk bakış, ama genellikle seçiliyorlar. Çevrimiçi varlıkları hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatını değerlendirin ve bu nedenle sosyal ağlarda veya uzman sitelerinde elde edilen geri bildirimleri kontrol edin.
 

SEO'nun önemini düşünün

Bugün, bir web sitesinin temel zorluğu, kitlede bulunmaktır. Her gün binlerce web sayfası oluşturuluyor ve bir SEO stratejisi olmadan kalabalığın arasından sıyrılmak imkansız hale geliyor . Bir işletme sitesinin nihai hedefi: arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında olmak . Bunu yapmak için, Google'dan başlayarak İnternet kullanıcılarının ne istediğini ve dolayısıyla arama motorlarının neyin ilgisini çektiğini hesaba katmalısınız. Optimal bir kullanıcı deneyimi ve dolayısıyla iyi bir doğal referans, bir web sitesinin oluşturulmasından hazırlanır. Bu, teknik kriterlerin yanı sıra kaliteli içeriği de ifade eder.
 

İşbirliğinin amacı bir web sitesi oluşturmaksa, web ajansının SEO hizmetleri sunması gerekir . Bu, iyi bir başlangıç ​​yapmanızı ve SEO'nun teknik ihtiyaçlarını önceden tahmin etmenizi sağlayacaktır. Google'ın algoritmalarına uyum sağlamak ve iyi web uygulamalarını hesaba katmak , yüksek performanslı , hızlı , yanıt veren (mobil görüntülemeye uygun) ve güvenli (bir SSL sertifikası ve dolayısıyla HTTPS protokolü kullanan) bir site gerektirir.
 

SEO konusunda uzman bir web ajansı da sitenizin bilgi mimarisinin geliştirilmesine katılacaktır . Sayfaların aralarında düzenlenmesi, menünün oluşturulması, bir blogun uygulanması ya da olmaması içerik stratejinizin temellerini oluşturan unsurlardır.
 

Önceden seçilmiş ajanslarla iletişime geçin

Artık en iyi web ajansını seçmek için tüm kartlara sahipsiniz. Kısa listeye eklediklerinizle iletişime geçme zamanı. Yaklaşımınızın son adımı, insan ilişkilerine odaklanmak için teknikten uzaklaşmaktır . Ekiple iyi bir duyguya ve akıcı bir iletişime sahip olmalısınız. Özellikle, projeniz için özel bir irtibat kişisine sahip olmayı tercih edin. Ayrıca acenteye işin bazı kısımlarını dış kaynak olarak kullanmayı planlayıp planlamadıklarını sorun. Varsa, hangileri (tasarım, geliştirme) ve kime (diğer şirket, serbest çalışanlar)? Sen olmak zorunda ortaklığınızın güven ve bunun için her iki tarafta şeffaf hareket etmeliyiz.
 

Sonra teklif isteyin : hangi özellikler için maliyet nedir, önerileri nelerdir? Hizmet sağlayıcı önceden bütçenizi sorarsa, toplam beklenen tutar üzerinden% 10 ila% 20'lik bir marj tutmanızı tavsiye ederiz. Bu, belirli öngörülemeyen olayları aşma riski olmadan başa çıkmanıza izin verecektir.
 

Son olarak, proje izleme politikasından emin olun . Ajans, öngörülemeyen durumlarda ücret alıyor mu? Site veya uygulamanın bakımı için herhangi bir paylaşılan maliyet var mı? Eğitim planlanıyor mu? Hangi yönlerden ve kaç çalışan için? Siteyi kim güncelleyebilecek? Sitenizi barındırmaya ne dersiniz? Teknik konuları dışarıdan temin etseniz bile, sahibi olarak kalmalısınız.
 

Mükemmel web ajansını seçin

İşe alım süreciniz sona eriyor ve listenizdeki ajanslardan birine aşık olmuş olmalısınız. Her durumda, size dilediğimiz şey bu. Tek yapmanız gereken , projenin ilerlemesine rehberlik edecek geçici bir program üzerinde anlaşmaktır . Bu geri planlama sizin yol haritanızdır, her aşamanın nasıl gelişeceğini, sorumlu kişileri ve önemli tarihleri ​​( İngilizce kilometre taşları veya kilometre taşları ) açıkça belirtmelidir .
 

Teknik ve bütçeyle ilgili ayrıntılar belirlendikten sonra, sözleşmeyi imzalamaya devam edebilir ve sonunda işbirliğinizi başlatabilirsiniz.
 

Bir web ajansının seçimi zor görünebilir, bu kılavuzu takip etmek işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Daha sonra yirmi yıldır internette uzman olan bir İsviçre ajansıyla çalışmaya karar verebilirsiniz . Bulunur Ajans ekibi ihtiyaçlarınızı tartışmaktan ve deneyimlerini şirketinize, Rize'de veya başka bir yerde sunmaktan mutluluk duyacaktır .

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder