BLOG

Web Tasarım Nedir ?

Web Tasarım Nedir ?

Web tasarımı , web siteniz hakkında hemen hemen her şeyi kapsar. Görünüşünden ve çalışma şeklinden sayfalardaki içeriğin ayrıntılarına kadar. Web tasarım süresi içerisinde, web sitenizin nasıl görüneceğini, hangi amaca sahip olduğunu ve etrafında nasıl gezineceğinizi ve ardından bu planı eyleme geçireceğinizi planlamaktan biridir.Web tasarımı, son kullanıcıların internet üzerinden bir web tarayıcısı yardımıyla erişebilecekleri, içeriği elektronik web sayfalarında sunmak amacıyla benzer bir oluşturma sürecidir.


Tasarım, belirli bir amaç için belirli ilkelerin rehberliğinde fikir biriktirme ve bunları (estetik) olarak düzenleme ve uygulama sürecidir. Web tasarımı, son kullanıcıların internet üzerinden bir web tarayıcısı yardımıyla erişebilecekleri, içeriği elektronik web sayfalarında sunmak amacıyla benzer bir oluşturma sürecidir.

 

 

Navigasyon

Web sitesi tasarımı gezinmek için kolay olmalı ve menü öğeleri herhangi bir sayfaya kolayca erişilebilir olmalıdır. İzleyici, her zaman web sitesinde tam olarak nerede olduklarını bilmeli ve olmak istediği yere kolayca erişebilmelidir. Site haritası harika bir fikirdir ve mevcutsa kullanılacaktır. Bu basit görünebilir, ancak çoğu web sitesi bu alanda geliştirilebilir. Unutmayın, etkileşimli bir menü ile sinir bozucu bir menü arasında ince bir çizgi vardır, bu nedenle fikir, işlevsellik olmalıdır.

 

 

 

Görsel Tasarım

İnsanlar görsel odaklı yaratıklardır ve harika grafikler kullanmak web sitenizi daha çekici hale getirmenin iyi bir yoludur. Web sitenizin ziyaretçinizi - ve potansiyel müşterinizi - etkilemek ve web sitenizin - ve işinizin (vekaleten) - güvenilir ve profesyonel olduğunu bilmelerini sağlamak için saniyenin yaklaşık 1 / 10'u vardır. Ancak, çok fazla denize girmemek önemlidir. Kaydırma metni, animasyon ve flaş tanıtımları web tasarımınızda tutumlu bir şekilde kullanılmalı ve yalnızca maksimum etki için bir noktayı vurgulamak için kullanılmalıdır.

 

 

İçerik

Bu, web sitenizin bel kemiğidir. İçeriğiniz yalnızca arama motoru yerleşiminizde önemli bir rol oynamakla kalmaz, aynı zamanda çoğu ziyaretçinin ilk etapta web sitenizden arama yapmasının nedenidir. Web sitenizin metni bilgilendirici, okunması kolay ve kısa olmalıdır. İyi düşünülmüş web içeriği ve metin, web sitenizin tasarımını ilgi çekici, etkili ve popüler hale getirmek için her şeyden fazlasını yapacaktır.

 

 

Web Dostu

Web sitesi tasarımınız ne kadar bilgilendirici, güzel ve kullanımı kolay olursa olsun, web dostu olmadığı sürece işe yaramaz. Web tasarımcılarınızın, web sitenizi tüm büyük tarayıcılarda çalıştırmanın anahtarlarını bilmeleri ve meta etiketleri, alt etiketleri kullanmaları, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda tamamen bilgili olmaları önemlidir . Arama motoru yerleşiminizi ve sitenizin görsel görünümünü birçok faktör etkiler, bu nedenle web tasarımcılarınızın işlerini bildiklerinden emin olun.

 

 

Etkileşim

 Gerçekten etkili bir web sitesi tasarımı, ziyaretçilerinizin hemen ilgisini çeker ve HER sayfadan dikkatlerini çekmeye devam eder, aynı zamanda onların sizinle iletişim kurmasını etkiler. Buna 'dönüşüm' denir ve muhtemelen web sitenizin nihai hedefidir. Yine, “etkileşim” ile “can sıkıntısı” arasında ince bir çizgi vardır, bu nedenle etkileşim düzeyi hiçbir zaman faydadan daha ağır basmamalıdır.

 

 

Bilgi Erişilebilirliği

Web sitenize gelen tüm ziyaretçiler siteyle ilgilenmiyor veya sitenin tamamını incelemek için zamana sahip değil. Yalnızca bir telefon numarasına veya adrese ya da yalnızca belirli bir bilgiye erişmeleri gerekebilir. Bu nedenle, temel bilgileri basit bir siteye, kolayca erişilebilen bir alana yerleştirmek önemlidir. Hepimiz bir web sitesinde bazı gerekli bilgileri bulamama deneyimine sahip olduk ve sonuç her zaman hüsrana uğramış bir ziyaretçiydi. Deneyim en iyi ihtimalle can sıkıcıdır ve hoşnutsuz bir ziyaretçi sitenizde çok uzun süre kalmaz ve muhtemelen geri dönmez, sizinle daha az iş yapar.

 

 

Sezgisellik

Harika bir web sitesi, ziyaretçinizin ne düşündüğünü tahmin eder ve doğrudan ihtiyaçlarına cevap verir ve mantıklı bir şekilde düzenlenmiş unsurlara sahiptir. Bir ziyaretçi, sitenizin listelendiği bir arama motorunda veya dizinde ürünlerinizden veya hizmetlerinizden birini arıyorsa, web sitenizin, hepsini filtrelemeye zorlamak yerine, aradıklarıyla doğrudan alakalı bir açılış sayfasına sahip olması önemlidir. bilgilerinizin. Unutmayın, iki nokta arasındaki en kısa mesafe düz bir çizgidir.

 

 

Markalaşma

Web siteniz, işletmenizin ve markanızın doğrudan bir yansıması olmalıdır. Ziyaretçiniz logonuz, basılı materyaliniz ve gerçek mekanda faaliyet gösteren konumunuz arasında hemen görsel bir bağlantı kurmalıdır. Bunu yapan bir web sitesi, yalnızca markanızın hatırlanabilirliğine katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda genel işinizin güvenilirliğini ve imajını iyileştirir.

 

 

Geri Dönüş Süresi

Web sitesi tasarımı müşterilerinin bir numaralı şikayeti, siteyi çalışır duruma getirmek için geçen süredir. Maalesef, web sitenizi tamamlaması alışılmadık derecede uzun süren bir firma kurs için eşittir. Web sitesini tamamlamak ne kadar uzun sürerse, o kadar çok iş ve değer kaybedersiniz. Web'de olmayan ve düzgün çalışan bir web sitesi size herhangi bir iş getirmeyecek!

 

 

Dönüştürme

Web siteniz, işletmenizin sahip olabileceği en önemli müşteri üreticisi olabilir ve sunduğunuz tüm hizmetler hakkında artan farkındalık yoluyla yeni müşteriler kazanmaya ve mevcut müşterilere ek hizmetler sunmaya öncelik vermelidir. Onlara sizinle iş yapmaları için ihtiyaç duydukları araçları kolay ve eğlenceli bir şekilde sağlamak, web sitesi dönüşümünüzü artıracak ve size aradığınız türden bir başarıyı getirecektir.

 

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder