BLOG

  • Bulunur.com Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Web Tasarım
  • Profesyonel Web Sitesi Tasarımına Yatırım Yapmanız İçin 5 Temel Neden

Profesyonel Web Sitesi Tasarımına Yatırım Yapmanız İçin 5 Temel Neden

Profesyonel Web Sitesi Tasarımına Yatırım Yapmanız İçin 5 Temel Neden

Web sitesi tasarımı, herhangi bir web pazarlama kampanyasının başarısında büyük bir rol oynar. İşletmenizin web sitesinin sizin için çalışmasını sağlamak için bu ipuçlarına güvenin.

Her gün meydana gelen sürekli teknolojik gelişmeler göz önüne alındığında, işinizi etkileyen çevrimiçi trendlere ayak uydurmak çok önemlidir. İnsanlar her zaman internette bilgi arıyorlar ve iş söz konusu olduğunda durum farklı değil. Bununla birlikte, işletmelerin% 36'sının hala web siteleri olmadan faaliyet göstermesi oldukça şaşırtıcı.

Web sitesi tasarımının genel işinizi nasıl etkileyebileceğini merak ediyor olabilirsiniz. İşte profesyonel web sitesi tasarımına yatırım yapmanız için beş temel neden.

1. İlk İzlenim

Çoğu zaman, potansiyel bir müşteri web sitenizi açtığı anda şirketinizle ilgili ilk izlenim oluşacaktır. Ortalama olarak, kullanıcılar yeni bir web sitesinde en fazla 15 saniye geçirirler. Ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmeden önce sizi bu kısa süre içinde yargılayacaklar.

Ziyaretçiler web sitenizi eski veya çekici bulurlarsa, muhtemelen şirketiniz hakkında kötü bir ilk izlenime sahip olacaklardır. Sitenizi rakipleriniz için terk edecekler ve önemli potansiyel müşterileri kaçıracaksınız.

Öte yandan, profesyonelce tasarlanmış bir web sitesi, iyi bir ilk izlenim yaratmaya ve yeni kullanıcıların dikkatini çekmeye yardımcı olur. Göz alıcı görseller, onları web sitenize göz atmaya veya belirli bir sayfayı okumaya devam etmeye ikna edecektir. Kullanıcıları sitenize yapıştırmak, dönüşüm oranlarınızı artırmanın iyi bir yoludur.

2. Site Kullanılabilirliği

İnternet kullanıcıları, gezinmesi kolay ve hızlı olan bir web sitesini daha çok sevmektedirler. Kullanıcıların neredeyse yarısı (% 47) web sitelerinin iki saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor ve% 40'ı üç saniyeden fazla yüklenen sayfaları terk ediyor. Kısacası sayfa açılma hızı çok önemli. Aksi halde sitenizi ziyaret etmeden çıkış yapmaktadırlar.

Daha kısa yükleme süreleri, Google sıralamanızı iyileştirmenin yanı sıra dijital alanlarda görünürlüğünüzü yüksek tutmada hayati bir rol oynar. Ayrıca, web sitenizin kullanımını kolaylaştırmak, müşteri hizmetlerinizin kalitesini yansıtır. Kullanıcılar iyi bir izlenim bırakacak ve geri gelmeye devam edecek.

3. Duyarlı Web Sitesi Tasarımı

Günümüzde, internete erişmek için dizüstü ve bilgisayarlardan daha fazla kişi tablet ve akıllı telefon kullanıyor. Bu, duyarlı web sitesi tasarımının web pazarlamasının önemli bir parçası olduğu anlamına gelir. Şirketinizin web sitesi tasarımı hem dokunma hem de fare girdisiyle iyi çalışmalı ve herhangi bir düzen veya ekran boyutuna uygun şekilde yanıt vermelidir. Aksi takdirde, yeni ziyaretçiler olumsuz bir ilk deneyim yaşayacaktır.

Web sitesi tasarım ajansları, çok az deneyimle kolayca düzenlenebilen duyarlı şablonlar sunar. Mobil cihazlar için optimize edilmemiş bir web sitesinde kalmamanız için hiçbir neden yok.

4. Daha İyi Arama Motoru Sıralaması

İnternet kullanıcıları, belirli işletmeleri veya hizmetleri ararken anahtar terimleri ararlar. Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) yüksek görünen web sitelerini seçme eğilimindedirler. Ve web siteniz güncel değilse ve uygun içeriğe sahip değilse, SERP'lerde olumlu bir şekilde sıralanmayacaktır.

SEO sıralamasını etkiyelen faktörler arasında ; ilk sırayı web sitenizin google dostu kod yapısı ve kullanıcı deneyimi tasarımı ile oluşturulmuş web sitesi , sizi google arama motoruna karşı ön sıralarda çıkmanızı ve sizin web sitenisini sevmesi anlamına gelmektedir.

5. Rekabette Bir Önde Kalın

İyi tasarlanmış bir web sitesi sizi sektörünüzde daha iyi bir konuma getirir. Rakiplerinizi geçeceksiniz veya en azından onlara ayak uyduracaksınız. Çevrimiçi alışveriş yapanların% 89'u, bir web sitesinde kötü bir kullanıcı deneyimi yaşadıklarında bir rakibi tercih ediyor. Web siteniz profesyonelce tasarlanmış ve güncellenmişse yeni kullanıcılar kazanabilirsiniz.

Bu gün başlayacağım

Web sitesi tasarımı , herhangi bir web pazarlama kampanyasının başarısında büyük bir rol oynar. En iyi ürün ve hizmetlerden bazılarını sunuyor olabilirsiniz, ancak web siteniz için içerik pazarlama hizmetleri olmadan potansiyel müşterileri çekmek ve dönüştürmek zor olacaktır. Türkiye'nin bütün illerine hizmet veren Bulunur Ajans ile  en iyi web sitesi tasarım hizmetleri için şimdi  ile iletişime geçin.

Kaynak: www.bulunur.com

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder