BLOG

PAZARLAMA OTOMASYONUNUN GÜCÜ

PAZARLAMA OTOMASYONUNUN GÜCÜ

Her türlü otomasyon güçlü bir araçtır ancak dijital pazarlama otomasyon yazılımı, günümüzün dijital merkezli dünyasında işletmelerin kaçırmayı göze alamayacağı bir fırsattır. Tarihsel olarak, pazarlama otomasyonu, çok az şirketin yatırım yapmayı göze alabileceği çok pahalı bir pazarlama unsuruydu, ancak ileri teknoloji çözümleri sayesinde, her işletmenin kullanması için uygun bir seçenektir.

Pazarlama otomasyonu nedir?

En yaygın kullanılan pazarlama otomasyonu türü, e-posta kampanyalarında, sohbet robotlarında ve içerik oluşturma araçlarında görülür. Pazarlama otomasyonunun yetenekleri sınırsızdır ve gelişmeler her zaman yapılır. Görevleri otomatikleştirmek büyük miktarda zaman kazandırır ancak aynı zamanda birden çok kanalda daha tutarlı bir deneyim sunmaya da yardımcı olabilir.

Pazarlama otomasyonu araçları için hızlı bir Google araması, keşfetmek için vaktiniz olduğundan daha fazla sonuç getirecektir, ancak sektörünüzde hangi çözümlerin en etkili olduğunu bulmak için biraz zaman harcamalısınız. Pazarlama otomasyonu, CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) sistemleri tarafından oluşturulan müşteri adaylarından müşterilerle daha kişiselleştirilmiş iletişim oluşturmaya kadar, daha iyi bir yatırım getirisi elde etmek için en iyi stratejilerden biridir.

Pazarlama otomasyonuna yatırım yapmak aynı zamanda üretkenliğin artmasına neden olur ve bir pazarlama ekibinin yapılması gereken diğer görevlere konsantre olmasına veya zaman alan işler otomatik olarak halledilirken yeni pazarlama fırsatlarını keşfetmesine olanak tanır. Pazarlama ekibi, daha sıradan, tekrarlayan görevlerden bazılarının elinden alınmasıyla daha yaratıcı olmak ve enerjik ve güçlenmiş hissetmek için zamana sahip olacak.

sohbet robotları

Chatbotlar, potansiyel bir müşterinin bir ürünü satın almadan veya hizmetinizi kiralamadan önce sormak istediği bazı temel soruları çözebilen bir tür otomasyon aracıdır. Bir sohbet robotu, temel olarak bir bilgisayar programına dayalı olarak bir insan konuşmasını simüle edebilir. Yapay zeka ve makine öğrenimi daha karmaşık hale geldikçe, sohbet robotlarının yetenekleri ve kalitesi de öyle.

Bu nedenle, bazı eski sohbet robotları yalnızca ihtiyaç duydukları yanıtları veremedikleri zaman müşterileri rahatsız etmeye hizmet ederken, o zamandan bu yana çok ilerleme kaydedildi. Çoğu sorunun çoğunu alan sohbet robotları ile bu, bir çalışanın bu soruyu yanıtlaması için bir telefon görüşmesi yapması veya bir e-postaya yanıt vermesi için gereken süreyi azaltır. Her hafta 100'den fazla sorgu alıyorsanız, bu çok fazla zaman tasarrufu sağlar.

Eposta pazarlama

E-posta pazarlamasında, otomasyon yazılımı aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilen çok sayıda zaman alıcı görev vardır. Örneğin, biri web sitenize haber bülteni almak için kaydolursa, ilgili kişi e-posta listenize eklenir ve haber bülteninin gönderilmesi söz konusu olduğunda kendilerine gönderilir. E-posta pazarlama stratejinizi geliştirecek e-posta pazarlama otomasyon yazılımında kurabileceğiniz çok sayıda farklı iş akışı vardır.

Pazarlama otomasyonunun işletmeniz için neler yapabileceğinin tüm olanaklarını henüz keşfetmediyseniz, bizi arayın, böylece bazı uygun seçenekler hakkında konuşabiliriz.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder