BLOG

  • Bulunur.com Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Mekan Tanıtım Filmi

Mekan Tanıtım Filmi

Mekan Tanıtım Filmi

Sosyal Yaşamın Gerekliliği ve Müşterilerin Bakış Açısı ile Mekan Tanıtım Filmi Nedir ve Nasıl Bir Yaklaşıma Sahip olmalıdır.

Genel bir ifade ile küçük, orta ya da büyük ölçekte olan firmaların marka kimliğine uygun,etüt edilmiş, demografik yapılandırılması ayarlanmış ve doğru hedef kitleye verilmesi gereken mesajın, firmanın vizyonuna ve marka hikayesine yakışacak şekilde tanıtılması işlemi olarak adlandıracağımız Mekan Tanıtım Filmi bir çok firmanın araştırma konusu olmuş durumda.

Doğru ve kaliteli şekilde kurgulanmış bir mekan tanıtım filmine sahip olmak markanızın değerini arttıracağı gibi potansiyel müşterilerin ya da müşteri adaylarının firma ve marka ile iletişim ve etkileşimini de arttırmaktadır.

İletişim çağının tüm hızıyla aktığı ve zamana yetişmenin günümüz dünyasında farklı alanlarda hizmet sunan ve müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışan pek çok mekan yer almaktadır. Bu durum firmalar ve mekanlar arası rekabeti arttırırken bir yandan da müşteri memnuniyetini arttırmaktadır. Bu durumda Marka sahipleri yaşanmakta olan rekabette bir adım öne geçmek ve marka bilinirliğini arttırmak için mekanlarının tanıtımını en iyi şekilde yapmak ve mekan tanıtım filmi oluşturmak için arayış içerisine girmektedir.

Mekan Tanıtım Filmini Kendim Yapmak İstiyorum. Yapabilir miyim?

Pek çok marka ya da mekan sahibi mekanlarının tanıtım filmlerini kendileri çekip sosyal medya ya da web sitelerinde yayınlamaktadır. Yapılan çalışmalar ilk etapta pozitif ya da olumlu etkiler verse de süreç içerisinde gerek zaman yetersizliği gerek se teknik ekip ekipman ve kurumsal kimliğe zarar verecek etkiler barındırması sebebi ile başarısızlık işlerin yarım kalmasına ve bu durum da müşterilerin azalmasına sebebiyet vermektedir. Unutmamak gereklidir ki her işin ehli farklıdır ve işi ehline teslim etmek en kestirme çözümdür.

Mekan Tanıtım Filminde neler olmalıdır?

Her mekan tanıtım filminin öncelikli bir hikayesi olmalıdır. Hikaye işin ehli olan kişi ya da kişilerce oluşturulmalı ve yazılacak sinopsis doğrultusunda ekip ve ekipmanlarca çekimler yapılmalıdır. Bir hikayesi olmayan mekan tanıtım filmlerinin akılda kalıcılığının olmayacağı gerçeğini unutmamak gerekir. Mekanla ilgili resim ve vidolar, mekanla ilgili bilgilerin seslendirmeye dökülmesi ile desteklenmiş olmalıdır.

Mekan tanıtım filmi kesinlikle bir senaryoya göre çekilmeli, senaryo içerisinde tekrar eden ya da anlam karmaşası sağlayacak gereksiz görüntülerin bulunmaması gerekmektedir. Müşteriye istediği, dilediği ve beklediği mesajın net olarak verilmesi iletişim biliminin de ilk kuralıdır.

Mekan ya da işletme sahipleri sahip oldukları mekan tanıtım filmlerini farklı platformlar kullanarak müşterilerine ulaştırmalı ve dönüt almalıdır.

Ürün Çekim Atölyesi olarak mekanlarınız için en güzel kurgu ve senaryoları, sahip olduğunuz mekanda sizinle beraber çekiyor, doğru mesajı doğru şekilde müşterilerinize iletmenize yardımcı oluyoruz.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder