BLOG

  • Bulunur.com Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Kaban - Mont Ürün Çekimi

Kaban - Mont Ürün Çekimi

Kaban - Mont Ürün Çekimi

Ürün tanıtımları sırasında ürünün iyi şekilde fotoğraflanması, iyi şekilde tanıtılması anlamına gelir. Farklı açılardan detaylı ve net şekilde çekilen fotoğraflara sahip olan ürünler, çok daha cazip görünür ve daha net şekilde tanıtıldığı için müşterinin ürünü çok iyi şekilde tanıması sağlanabilir. Bu sebeple de Kaban - mont ürün çekimi sırasında farklı detaylara önem vermek, kabanın ya da montun müşteriler tarafından daha cazip bir seçenek olarak görülebilmesine de olanak tanır.

Ürünü Öne Çıkarın

Çekimi yapılacak olan ürünün öne çıkarılması, diğer tüm detaylar arasında son derece önemli bir yere sahiptir. Yapılan kombinlerde kabanın ya da montun ön planda olması, diğer kıyafetlerin bu ürünün önüne geçememesi gerekir. Bu sebeple de renklerden ışığa, tercih edilen kombinlerden ürünün sergilendiği alandaki dekorlara kadar her detaya dikkat etmeniz önemlidir. Ürünü öne çıkarak seçimler yapmanız gerekmektedir.

Farklı Kombinlerde Ürünü Kullanın

Ürüne farklı kombinlerde yer vermeniz, müşterilerin hangi kombinlerde ürünün nasıl göründüğünü bilmesini sağlar. Eteklerle, pantolon ve taytlarla, elbise ya da kazaklarla ürünün nasıl göründüğünün gösterilmesi, müşterilerin ürüne olan ilgisini arttırmak için iyi bir seçenek olacaktır. Bu sayede ürünü almak isteyen kişiler kabanın ya da montun hangi kombinde nasıl görüneceğini bildiği için müşterinin ürüne olan ilgisi de artacaktır.

Kontrast Oluşturun Kaban - mont ürün çekimi sırasında renklerin bir kontrast içinde olması, kabanın ya da montun renklerinin daha net şekilde görülebilmesini sağlar. Öne çıkan renkler, kontrast içerisinde daha canlı olacak şekilde anlaşılabilir. Bundan dolayı beyaz bir mont için siyah bir arka plan veya kombin tercih edilebilir ya da benzer şekilde kontrast renkler bir ürün çekimi sırasında son derece iyi şekilde tercih edilebilir.

Işığı İyi Ayarlayın

Renklerin daha canlı ve aynı zamanda daha net çıkması için ışığın iyi ayarlanması şarttır. İyi şekilde ayarlanan ışık, pek çok üründe olduğu gibi kaban - mont ürün çekimi sırasında da büyük öneme sahiptir. Montun renklerinin net şekilde belli olması, detaylarının anlaşılması ve aynı zamanda kabanın tüm netliği ile görülebilmesi adına ışığı iyi şekilde ayarlayarak fotoğraf çekimini sağlamak gerekmektedir.

Kamerayı Sabitleyin

Net fotoğraflar elde etmek, kabanın tüm detaylarının da iyi şekilde görülebilmesini sağlar. Bundan dolayı kaban - mont ürün çekimi için kameranın sabitlenmesi gerekir. Net görselleri olan ürünlerin anlaşılması ve aynı zamanda incelenmesi çok daha göz alıcı hale gelmektedir. Bundan dolayı kameranın sabitlenerek ürünün fotoğraflanması önemlidir.

Farklı Açılardan Ürünü Çekin

Ürünün pek çok farklı açıdan çekilmesi, her yönden görülebilmesini ve incelenebilmesini sağlar. Montun arkasının, iç yüzeyinin, yanlarının ya da ön kısmının farklı açılardan görünmesi; müşteriler için daha doğru ve net bilgiler elde edilmesini sağlar. Bundan dolayı da ürünün fotoğraflarının farklı açılardan net şekilde çekilmesi; kafada herhangi bir soru işareti kalmasını da engeller. Bundan dolayı farklı açılardan fotoğraflama yapılması önemlidir.

Basit Dekorlar Tercih Edin

Arka planda yer alan dekorların basit tutulması gerekir. Sokakta yapılan dış mekan çekimleri sırasında arka planın sade olması pek söz konusu olmayabilir ancak fotoğraf düzenlenirken arka plan daha bulanık hale getirilebilir ya da çekimler sırasında odak noktası ürün haline getirilebilir. Bu sayede arka plan dikkat çekmez, mont ya da kaban ise arka plan ile uyum içinde olacak şekilde ön plana çıkarılarak sunulabilir.

Detayları Ön Plana Alın

Düğmeler, fermuarlar, zincir ya da zımbalar, kürk ya da iç astar detayları yakından ve detaylı şekilde çekilmelidir. Bu sayede ürünün tüm detayları gösterilebilir ve montun sahip olduğu detayların müşteriler tarafından bilinmesi mümkün hale gelir. Özellikle de bir mont için cezbedici detaylardan biri olan iç astar ve benzeri özelliklerin görsellerde mutlaka yer alması gerekmektedir. Bu sayede montun en önemli özelliklerinin müşteriler tarafından görülmesi de mümkün hale gelir. Kaban - mont ürün çekimi sırasında detayları öne çıkarmak, ürünün net ve iyi şekilde tanıtılabilmesi için olanak sunar.

Modelin Ürünü Sergileme Stiline Dikkat Edin

Ürünün boyut ve beden olarak model için uygun olması gerekir. Ayrıca modelin ürünü iyi şekilde taşıması gerekmektedir. Omuzlardan tam oturacak şekilde giyilen mont, boyutu da tam belli olacak şekilde giyilmelidir. Net ve orantılı şekilde elde edilen fotoğraflar; ürünü daha iyi şekilde açıklayabilir ve belirli beden kalıpları üzerinde ürünün nasıl durduğunu da iyi şekilde gösterebilir. Kaban - mont ürün çekimi için gerekli olan en önemli detaylardan biri de modelin ürünü iyi şekilde göstermesidir.

Basit Kombinlerde Ürüne Yer Verin

Çok detaylı olan, farklı ve ilgi çekici renkleri içerisinde barındıran kombinlerde montun ya da kabanın ön planda olması zordur. Bundan dolayı ürünü öne çıkarıp daha iyi şekilde sergileyebilmek adına kombinlerin basit renk ve modellerde tutulması gerekir. Elbette bir tarz içinde ürünün nasıl durduğunu göstermek önemlidir ancak basit tutulan kombinlerde ürünü öne çıkarmak daha kolay olduğu için bu detaya dikkat etmek gerekir.

Renklerin Uyumlu Olmasını Sağlayın Kaban - mont ürün çekimi sırasında dikkat edilecek önemli detaylardan biri de renklerin uyumudur. Monta uygun olan renklerin kombinde ve arka planda tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir başka ürünün ön plana çıkması engellenebilir ve aynı zamanda renkler uyumlu olduğu için ürün kombin içinde daha uyumlu şekilde sergilenebilecektir.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder