BLOG

İnstagramda Nasıl Satış Yapabilirim?

İnstagramda Nasıl Satış Yapabilirim?

İnstagram kullanıcıları arttıkça görünürlük imkânının fazlalaşması çok sayıda işletmenin Instagram yolu ile satış yapmasına olanak sağlamış ve Instagramda nasıl satış yapabilirim sorusunu araştırmasına sebep olmuştur.

İnstagram üzerinden reklam ve müşteri çekme olanakları kullanılarak mevcut işletmeler ve ilk kez satış yapacak olan satıcılar rahatlıkla ürünlerini ilgi alanı olan müşterilere sunarak satış gerçekleştirir.

İnstagram Satış Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram üzerinden satış yapabilmek için öncelikle Instagram’da bir hesaba sahip olmak gerekmektedir. İnstagram üzerinden alacağınız bir kullanıcı hesabı satış yaptığınız alana ait bir isimle açılmalıdır.

Sonrasında ise açtığınız bu hesabı satış sayfasına çevirerek Instagram üzerinden ürününüze ait satış yapabilirsiniz. Hesabınızı satış hesabına çevirmek için ise adım adım takip etmeniz gerekenler;

  • İnstagram hesabınızın ayarlar bölümüne giriyoruz.
  • Altta bulunan hesap kısmına tıklayarak en altta bulunan profesyonel hesaba geçiş yap seçeneğini tıklıyoruz.
  •  Karşınıza çıkan içerik üreticiliği veya işletme seçeneklerinden işletme seçeneğine tıklıyoruz.
  • Önünüze çıkan seçeneklerden satış yapacak olduğunuz alana göre sağlık/güzellik, bakkal/manav, ürün/hizmet, alışveriş ve perakende seçeneklerinden size uygun olanı seçiyorsunuz.
  • Seçiminize göre çıkan sayfadan iletişim bilgileriniz adres, telefon gibi müşterilerin size ulaşması sağlanan bilgileri girerek hesabınızı satış hesabına çevirmiş oluyorsunuz.

Daha sonrasında ise sizin için etkin kalınan ayarlar, işletme ve Instagramda alışveriş ayarla seçeneğinden ticaret uygunluğu sunarak alışveriş yapılabilmesini sağlayabilirsiniz.

İnstagramdan Nasıl Reklam Verilir?

İnstagram hesabınızı satış hesabına çevirdiğinizde ayarlar kısmınızdaki içerikler de değişecektir. Bu doğrultuda Instagram yan sekmesinden istatistikler bölümüne girerek seçtiğiniz gönderinize ait tanıtım yap seçeneği ile Instagramda reklam verebilirsiniz.

Tanıtımınızı yapmak istediğiniz hedef kitlenize ait beğeni, yaş, bölge kriterlerini de belirleyebilirsiniz. Bu reklamlar ücretli olmakla birlikte ücretler reklamınızın ne kadar süre devam edeceğine göre de değişiklik göstermektedir.

İnstagramda Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnstagram üzerinden satış yaparken dikkat etmek gereken en önemli konulardan biriside hesabınızın verdiği hizmet seçeneğini doğru şekilde aktarmaktır. Bu sayede Instagram merkezi verdiğiniz bilgiler doğrultusunda size benzer işletme hesaplarının etkileşim kurduğu kişi ve hesapların hem önerisini yapacak hem de sizin sayfanızın onlar tarafından daha görünür olmasını sağlayacaktır.

Bir diğer dikkat edilmesi gerekli konu ise iletişim bilgilerinizin ve ürün hizmet bilgilerinizin gerçeği yansıtmasıdır. Bu sayede satış sayfanızın güvenirlik durumu artarak sizin daha fazla müşteriyi sayfanıza çekip, satış oranınız artacaktır. İnstagramda nasıl satış yapabilirim diyorsanız öncelikle satış yapacağınız hesabı açmalısınız.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder