BLOG

  • Bulunur.com Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Erkek Giyim Ürün Çekimi

Erkek Giyim Ürün Çekimi

Erkek Giyim Ürün Çekimi

Giyim, yeme, içme, gezme gibi temele ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Güzel giyinmek özelikle kendine yakışanı giyinmek herkesin hakkıdır. Erkek giyim ürünlerini müşterilerin beğenisine sunmak ve alıcı kitlesi oluşturmak amacıyla erkek giyim çekimleri yapılmaktadır.

Çekimi Yapılan Erkek Ürünleri

Erkek dış giyiminde genellikle takım elbise, mont, gömlek tişört, kazak, pantolon kaban gibi birçok ürünü kapsamaktadır.

Askıda veya mağaza reyonunda bulunan bu ürünler Profesyonel işinde deneyimli fotoğrafçıların küçük dokunuşlarıyla giyim çekimi gerçekleştirilir ve ürünler kısa sürede hedef kitleye ulaştırılarak giyim ürünlerine marka değerleri kazandırılmaktadır.

Şık Görünmek Herkesin Hakkı

Giyim kişilerin yaşam tarzına göre şekillenmekle birlikte moda ile her geçen değişmekte ve gelişmektedir. Giyim tasarımı için özel çalışmalara imza atılmakta ve moda takipçilerinin beğenilerine sunulmaktadır. Unutmayın ki insanlar görüşlüleriyle karşılanır konuşmalarıyla uğurlanmaktadır. Bu itibarla giyim sektörüne ve giyim pazarına ne kadar önem verilmesi gerektiğini anlamak mümkündür.

Moda Her Yerde

Giyim sektöründe en iyi olabilmek giyim pazarındaki yerini koruyabilmek için birbiriyle yarışan dünya moda devleri diğer taraftan şık görünmek kaliteli ürünler satın alarak en güzeli giyinmek için üstün çaba içerisinde olan giyim tutkunları bulunmaktadır. Bu noktada alıcı ile satıcı arasındaki iletişimi sağlamak ancak ürün katalog çekimleriyle sağlandığının bilinmesinde fayda vardır

Uygun Fiyatla Detaylı Çekim

Reklam ve tanıtımın ürünün satış ve pazarlamasındaki rolü şirketler tarafından bilinmekte ve şirketler reklam ve tanıtıma özel ödenek ayırmaktadırlar. Şirketlerin temel vizyonunda en düşük maliyetle mal ve hizmet üretirken reklam ve tanıtımla da ürün satışını arttırmayı amaçlamaktadır. Başlangıçta basit ve gereksiz gibi görünen reklam ve tanıtımlar insanlarda satın alma ve beğenme etkisi oluşturmasından dolayı önemli pazarlama taktiği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erkek giyim ürün çekimi ile birlikte markanın tanıtımı ve gelişimde büyük rol alınacak yüksek çözünürlükte ve uygun fiyat avantajıyla ürün çekimlerinin tamamlanmasıyla elde edilecek fotoğrafların alışveriş sitelerinde kullanımı olacaktır. .Doğal görselliğin korunduğu orjinal pozlar ile elde edilen profesyonel fotoğraf çekimleri için sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kaliteli Çekim Gerçek Renkler

Mağazadaki giyim ürünlerine bakıldığında ürünleri gerçek renklerini yansıtması amacıyla özel aydınlatma ekipmanları kullanıldığı görülmektedir. Bu işlemin temel amacı giyim ürünü detaylı şeklide gerçek renkleriyle birlikte yansıtarak alıcılarda beğenme algısı oluşturmaktır. Fotoğraflarda da aynı durum geçerlidir. Bu anlamda çekimler yapılırken ışığın en iyi şekilde yakalanması ve ürünü bütün detaylarıyla fotoğrafa yansıtılmasıyla birlikte alıcılarda beğenme ve satın alma eğilimlerinin oluşturulması katalog çekimlerinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar arasında yer almaktadır.

Teknoloji Kullanımıyla Kaliteli Çekimler

Teknoloji her alanda geliştiği gibi fotoğrafçılık sektöründe gelişmektedir. Yeni nesil fotoğraf makineleriyle gerçeğini aratmayan High Definiton (HD) kalitesinde çekimler yapılabilmektedir. Özellikle giyim sektöründe kaliteli çekim yapabilmek için yeni nesil fotoğraf ekipmanlarını kullanılması ürünün satış ve pazarlamasında önemli bir yere sahiptir.

Çekim Ekipmanlarında Aranan Özellikler

Çekim yapılacak makinanın 20 megapikselin üzeninde çekim yapabilecek görüntü kalitesinin olasının yanı sıra yakın çekimlerde rahatlıkla kullanılabilen özellikte olması gerekir. Ayrıca her koşulda çalışma(sıcak veya soğuk) özeliğinin bulunması kışlık giyim çekimlerinde aranan özellikler arasında yer almaktadır. Diğer taraftan makinalarda kaliteli çekimi sağlayan lenslerinde değiştirilebilir nitelikte olması makinadan alınacak verim yapılacak kaliteli çekimler açısından son derece önemlidir

Çekimlerde Yardımcı Ekipman

Çekimlerin sadece fotoğraf makinesinin tek başına gerçekleştireceği bir işlem değildir. Özellikle açıları ve ışığı en iyi şeklide yakalayabilecek, makinanın tüm fonksiyonlarını bilen ve bu fonksiyonları yerinde ve zamanında kullanabilecek, alanlında uzman nitelikli bir personele ihtiyaç vardır. Nitelikli Personelin yanında diğer yardımcı ekipmanları da şöyle sıralayabiliriz;

  • Özellikle kaliteli yakın çekim yapabilen Çok fonksiyonlu Fotoğraf Makinası
  • Çekim anında en iyi ışığı yakalamak için flash
  • Kayıt Cihazları

Yardımcı ekipmanların birbiriyle uyumlu ve yerinde kullanımıyla kaliteli çekimlere elde etmek mümkün olabilmektedir.

E-Ticarette Erkek Giyim Çekimleri

e ticaret internet üzerinden elektronik olarak gerçekleştirilen alışverişi ifade etmektedir. Elektronik ortamda yapılan alışverişlerde ürüne birebir dokunmak veya giyip denemek pek mümkün değildir. Bu noktada ürünün açıklayıcı en detaylı bilgiler ile açıklanması yakın ve çok yönlü kaliteli fotoğraflarının olması alıcıların tercihlerini ve alım kararlarını etkilemekte son derece önemli bir husustur.

Profesyonel kişilerce çekimi yapılan Yüksek kalitede elde edilen ürün fotoğrafları, markaların satış ve pazarlamasında önemli yerer çıkacaktır. Ürünün satışını arttırmak ürüne marka değerini kazandırmak için, profesyonel süreci yakından takip ederek teknolojinin verdiği nimetlerden yararlanmanız giyim sektöründe başarılı olmak için yerinde bir davranış olacaktır.

Erkek Giyimde Katalog Çekimleri

İç veya dış mekânlarda farklı konseptlerde yapılan erkek giyim fotoğraf çekimleri katalog çalışmalarında kullanılmaktadır. Katalog çekimleri, E-ticarette kullanılan fotoğraflardan farklıklar göstermektedir. Katalog çekimleri, markanın istekleri doğrultusunda belirlenen yerlerde, marka sahibi tarafından belirlenen kıyafetler ile profesyonel manken eşliğinde ve profesyonel çekim yapabilen bir fotoğrafçı tarafından gerçekleştirilmektedir. Çekimlerden sonra ikinci aşamada stilistler aracılığıyla yapılan katalog çalışmalarına photoshop dokunuşlarıyla marka sahibinin beğenisine sunulmaktadır. Yine E ticarette kullanılan fotoğraflarda detaylar ürün üzerine kurulsa da manken eşliğinde çekilen fotoğraflarda kullanılabilmektedir.

Çekimlerde 3D Modelleme

3Dteknolojjisi ile Ürünleri farklı boyutların detaylı şekilde görülmesine olanak sağlanmaktadır. 3d modelleme ile ürünün üretilmeden kataloglarda ve lansmanlar da olmasını sağlamak ve gelecek talebe göre üretiminin yapılmasının sağlanmasında büyük kolaylıklar berberinde getirmektedir.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder