BLOG

  • Bulunur.com Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Cüzdan - Kartlık Ürün Çekimi

Cüzdan - Kartlık Ürün Çekimi

Cüzdan - Kartlık Ürün Çekimi

Kartlık ve cüzdan ürünlerinin çekimi sırasında ürünü doğru şekilde tanıtabilmek adına fotoğraflamanın da doğru olması gerekmektedir. İyi şekilde yapılan fotoğraflama sayesinde ürünün daha iyi şekilde tanınması ve aynı zamanda renklerinden detaylarına kadar her noktanın daha iyi şekilde bilinmesi söz konusu olabilecektir.

Ürün çekimleri sırasında ışıktan renklerin uyumuna, detayların öne çıkmasından arka planda kullanılan dekorlara kadar her nokta son derece önemlidir. Bundan dolayı da çekimlerde farklı detaylara dikkat edilmesi önerilmektedir.

Işığın Doğru Kullanılması Önemlidir

Ürünü öne çıkarmak ve doğru şekilde göstermek adına ışığı doğru kullanmak gerekir. Işığın doğrudan ürüne verilmesi, üründe parlamaya ve renklerde bozulmaya neden olabilir. Bu sebeple de doğru açılardan uygulanan ışıklarla ürünün doğru şekilde tanıtılabilmesi olası hale gelir. Doğru ışıklandırma sayesinde ürün, olduğu gibi fotoğraflanabilir ve ürünün müşterilere olduğu haliyle sergilenmesi de mümkün olabilir.

Dekorun Basit Olması Gerekir

Cüzdan - kartlık ürün çekimi sırasında dekorun ve ürün yanında yer alan diğer tüm dekoratif objelerin basit tutulması gerekmektedir. Karmaşık, fazla renkli, dikkat çekici olan dekorasyon ürünleri nedeniyle ürünün göz önünde olmaması söz konusu olabilir. Durum böyle olduğunda çok kullanışlı ve göz alıcı bir model dahi beğenilmeyebilir. Bundan dolayı dekorun basit tutulması, daha sade olması önerilir.

Tüm Detayları Göstermelisiniz

Bir ürünün fotoğraflarını çekerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri şeffaflıktır ve bunu sağlamak adına da ürünün tüm detaylarının iyi şekilde gösterilebilmesi gerekir. Fermuar, düğme, işleme, zincir, zımba, kumaş dokusu ve benzeri her türlü detayın iyi şekilde gösterilmesi gerekmektedir.

Bu sayede cüzdan - kartlık ürün çekimi sırasında ürünü doğru ve net olarak yansıtmak mümkün olabilecektir. Tüm detayların göründüğü bir ürün fotoğrafı ile müşterilerin ürünü daha iyi tanıması sağlanır. Bu sayede ürünün tercih edilmesi olasılığı da artar.

Ürünün Net Fotoğraflanması Önemlidir

Net şekilde fotoğraflanan ürünlerin detayları daha belirgindir ve ürünün nitelikleri de bu sayede ön plana çıkarılabilir.

Bundan dolayı ürünü net şekilde fotoğraflamak gerekir. Müşterilerin ürünü daha iyi şekilde tanıması adına net fotoğrafı olan ürünleri göstermek, ürünün her özelliğini de gözler önüne sermeye olanak tanır. Cüzdan - kartlık ürün çekimi sırasında da bundan dolayı net fotoğraflar elde etmek gerekmektedir.

Kameranın Sabit Olması Önerilir

Daha net fotoğraflar elde edilebilmesi için kameranın sabitlenmesi önerilmektedir. Sabit bir kameranın kullanılması sayesinde daha net ve daha doğru fotoğraflar çekilebilir. Sabitlenen kamera ile hem görseller gerçek ile daha yakın çıkar hem de daha net fotoğraflar elde edilebileceği için müşterilerin kafasında herhangi bir soru işaret kalma olasılığı da engellenir.

Cüzdan - kartlık ürün çekimi sırasında bu tip detaylara dikkat edilmesi, ürünün öne çıkmasına ve daha iyi tanınır hale gelmesine de olanak tanır. Bu sayede net, açıklayıcı, ilgi çekici ve doğru fotoğraflar çekilebilir; ürün olduğu şekilde tanıtılabilir.

Kontrast Ürünü Ön Plana Çıkarabilir

Arka plan ya da tercih edilen dekorlar ile birebir aynı renkte olan ya da benzer renklere sahip olan ürünlerin kendisini ön plana çıkarma olasılığı son derece azdır. Bundan dolayı uyumlu renkler ile kontrast oluşturmak, ürünü ön plana taşıyabilecek önemli bir unsurdur.

Kontrastı sağlamak için dekorlar, arka fonlar ya da tercih edilen modelin üzerinde kıyafetler bile kullanılabilir. Bu tip ufak detaylar her ne kadar önemli görünmese de ürünü sergilemek ve ürünün göze daha hoş gelmesini sağlamak adına önemlidir. Kontrastın pek çok ürünü fotoğraflarken önemi oldukça yüksektir. Bundan dolayı kartlık gibi ürünlerde de kontrast tercih edilebilir.

Sade Fotoğraflar Daha Açıklayıcıdır

Ürünün fotoğraf çekimleri sırasında çok fazla dekor ya da renk kullanmak; ürünü gölgeler. Bu nedenle de aslında ürün görsellerinin mümkün olduğunca sade olması önerilir. Dekorların az olması, modelin sade kıyafetler ve aksesuarlar ile ürünü sergilemesi temelde ürünü daha görünür kılan birkaç özelliktir. Cüzdan - kartlık ürün çekimi sırasında bu tip detaylara önem vermek, ürünün daha net görünmesine yardımcı olabilecektir.

Ürün Farklı Açılardan Sergilenmelidir

Farklı açılardan ürünü göstermek, her detayın öne çıkmasını sağlar. Bu nedenle de ürün, müşteriler tarafından daha iyi şekilde tanınabilir. Ürünü farklı açılardan fotoğraflamak bundan dolayı son derece önemlidir. Farklı tip çekimler ürünü her detayı ile aktarabilir.

Ürünün Gerçeği İle Birebir Olması Gerekir

Fotoğraflarda ürünün dokusunun, detaylarının, boyutunun ya da diğer özelliklerinin farklı çıkması iyi bir durum değildir. Gerçek ile birebir olacak şekilde çekilen fotoğraflar çok daha açıklayıcı ve güven vericidir. Bundan dolayı cüzdan - kartlık ürün çekimi sırasında gerçeği ile birebir olacak şekilde çekim sağlanmalıdır.

Boyutları Doğru Göstermek İçin Farklı Teknikler Uygulanabilir

Bir modelden yardım alınarak ya da boyutu herkes tarafından bilinen para gibi objeler kullanılarak ürünün boyutu net ve doğru şekilde aktarılabilir. Herkes tarafından bilindik boyutlara sahip olan objeleri kullanmak, ürünün boyutlarının da daha doğru şekilde anlaşılabilmesi için olanak sunar. Bu sayede ürün, net ve doğru şekilde tanıtılabilir.

Ürün Uyumlu Renklerle Sergilenmelidir

Uyumlu renkleri içeren fotoğraflar, ürünün ön planda olmasına olanak tanımaktadır. Üründen daha baskın renkler, görsel içerisinde yer almamalıdır. Bu sayede öne çıkabilecek olan ürün, daha net ve anlaşılabilir şekilde sergilenebilecektir. Cüzdan - kartlık ürün çekimi sırasında renklerin uyumu kadar ürünün baskın renkte olması da son derece önemli bir detaydır.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder