BLOG

  • Bulunur.com Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Otomasyon
  • BAŞARILI B2B PAZARLAMA İÇİN İHTİYACINIZ OLAN 4 SOSYAL MEDYA STRATEJİSİ

BAŞARILI B2B PAZARLAMA İÇİN İHTİYACINIZ OLAN 4 SOSYAL MEDYA STRATEJİSİ

BAŞARILI B2B PAZARLAMA İÇİN İHTİYACINIZ OLAN 4 SOSYAL MEDYA STRATEJİSİ

Sosyal medya, diğer işletmelerle etkileşim kurmanın en güçlü yollarından biridir, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz o kadar çok farklı strateji vardır ki, bazen nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Bu nedenle, B2B sosyal medya pazarlamasında en etkili olan belirli sayıda stratejiye odaklanmak, scattergun yaklaşımını benimsemekten daha iyidir.

İşte B2B sosyal medya pazarlamanızı optimize etmenin en etkili yollarından dördü:

Orijinal içeriği paylaşın

Pazarlama içeriği oluşturmak için yıllarınızı harcadıysanız, yeni içerik oluşturmak genellikle size oldukça doğal gelir, ancak başkaları için başka birinin içeriğini kullanmak cazip gelebilir. Bununla ilgili sorun şu ki, işinizle ilgili olmayan genel içerik olacak ve sosyal medya kullanıcıları hangi içeriğin orijinal olup olmadığını anlayabilecekler. Bu nedenle, orijinal içerik oluşturmak için zaman harcamak veya sizin için sosyal medyanızla ilgilenmesi için birine ödeme yapmak, başka birinin içeriğini kullanmaktan daha etkili olacaktır.

Tutarlılığı koruyun

Sosyal medya stratejinizi geliştirirken tutarlı olmanız da gerçekten önemlidir. Bir güne bir sürü içerik koymak ve ardından haftalarca hiçbir şey yapmak, sosyal medyayı takip etmenin en iyi yolu değildir, bu nedenle gönderileri tutarlı hacimlerde çıkacak şekilde planladığınızdan emin olun. Her seferinde içerik yüklemek zorunda değilsiniz, bir sosyal medya aracını kullanarak yayınları planladığınız tarihlerde dışarı çıkmak için önceden ayarlayabilirsiniz. Marka sesiniz örneğin resmi ve gayri resmi arasında atlamaması gerektiğinden, kullanacağınız ton açısından da tutarlı olmanız gerekir.

İçerik ve yayınlama süreleriyle denemeler yapın

İçerik yayınlamaya başladığınızda, daha fazla etkileşim elde ettiğiniz zamanı test etmeniz gerektiğinden, yalnızca belirli bir zamanda yayınlamaya bağlı kalmayın. Örneğin, hedef kitleniz saat 21.00'de sosyal medyada daha fazla zaman harcıyor olabilir, bu nedenle etkileşim açısından en iyisinin ne olduğunu görmek için alternatif gün ve saatler deneyin. Ayrıca takipçilerinizin en çok hangi tür içerikleri beğendiğini de öğrenmelisiniz. Neyin en iyi sonucu verdiğini tekrar görmek için video, anket, soru vb. gibi farklı içerik türlerini deneyebilirsiniz. İnsanların paylaşmak istediği içerik size daha fazla erişim sağlayacaktır, bu nedenle, insanların yararlı bulduğu veya başka bir nedenle, örneğin mizahi olmak için paylaşmaya değer bulduğu yüksek kaliteli içerik oluşturmaya zaman ayırmaya çalışın.

Sohbete katılın

Sadece gönderiler koymak, insanların yorum yapmasını ve onunla etkileşim kurmasını sağlamaz, içeriğinizi insanları yanıt vermeye teşvik edecek şekilde açmalısınız. Bu nedenle, soru sormak, anket yapmak, herhangi bir yorumu yanıtlamak, insanların markanızla daha fazla etkileşim kurmasına yardımcı olacaktır. Bir sohbete girmek, sosyal medya takipçilerinizle ilişkiler kurmanıza ve markanızı onlar için daha akılda kalıcı hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Sosyal medya stratejiniz aracılığıyla işletmelerle etkileşim kurmanın daha pek çok harika yolu var, ancak bu dördünü başlangıç ​​noktası olarak bilirseniz, doğru yöne gidiyor olacaksınız.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder