BLOG

  • Bulunur.com Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Amazon Ürün Çekimi

Amazon Ürün Çekimi

Amazon Ürün Çekimi

Amazon.com satış sayfası için özellikle tekstil ürün fotoğrafları için istenen temel özellik ürün fotoğraflarınızın arka planının beyaz fonda kullanılıyor olmasıdır. Ürün Çekim Atölyesi olarak ana prensibimiz tüm ürünlerin çekim ve hizmet desteğinde uygun ışıklandırma ekipmanlarını kullanarak arka plan renk sabitliğini korumaktayız.

Amazon.com özellikle internet satışı dendiğinde global ölçekte standartları belirleyen bir sayfa konumunda bulunmaktadır. Amazonda görüntülenen milyonlara varan ürün fotoğraflarının görüntülenebilir olması için bazı gereksinimlere ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaşlardan ilki fotoğrafın formatıdır.  Format olarak fotoğrafın TIFF (.tif / .tiff), JPEG (.jpeg / .jpg), GIF (.gif) ve PNG (.png) şeklinde seçilmiş olması gerekmektedir. Piksel boyutu olarak genişlik ve yüksekliğin en az 1000 olması gerekmektedir. Srgb ya da CMYK Renk modu kullanılmalıdır.

Dosya isimleri olarak, ürün tanımlayıcısından seçilmiş . “Amazon ASIN, EAN, JAN ya da UPC) sonrasında bir nokta ve uygun dosya uzantısından oluşmak zorundadır. ( Örnek olarak B000345678.jpg ya da 0236585326985.tif)

Fotoğraf kapak fotoğrafı ya da satılmakta olan ürünün profesyonel şekilde çekilmiş bir resmi olmalıdır. Satılan ürünün vektörel çizimlerine ya da fotoğraflarına kesinlikle izin verilmemektedir.

Çekimi yapılan ürün karesinde gereksiz olan ya da insanların kafasını karıştıran nesnelere yer verilmemektedir. Net görüntüler profesyonel anlamda ışık kullanılarak çekimi yapılan ürün görselleri ürüne ait kullanılan gerçekçi renkler ve pürüz içermeyen kenarlar temel şartlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle Kitap, Müzik ve Video / DVD görüntülerinde ön kapak fotoğrafının kesinlikle olması gerekmektedir. Görüntü çerçevesinin yüzde 100 ünün kullanılması temel şart olarak karşımıza çıkarken Mücevher Kutularının promosyon etiketlerinin ve selefonlarının kullanılması kesinlikle yasaklanmıştır.

Çekilen ürün fotoğrarlarında ürünün fotoğraf karesinin % 85’ini doldurması hususu çok önemlidir.

Tamamen çerçeve içerisinde olan ürünler ve arka planın saf beyaz renkte olması ( RGB 255,255,255) çok önemlidir.

Amazon.com ürün çekim fotoğraflarında ek metin, grafik ya da fotoğraf üzerine eklenmiş ek resimler bulunmamalıdır. Pornografik içerikte ve insanları rahatsız edecek görsel kullanımı tamamen yasaklanmıştır.

Ürün Çekim Atölyesi Amazon.com için profesyonel ürün fotoğrafları çekiyoruz.

İçerisinde bulunduğumuz günlerde iletişim ve pazarlama mecralarının internete kaydığını düşünürsek, Dijital girişimci olan firma sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Ürünlerini web siteleri üzerinden Potansiyel müşterilerine pazarlamak için yatırım yapan firmaların çevirim içi pazarda sürekli gündemde kalmak ve sürekli satış sağlamak için iyi ürünler satmak ya da rekabetçi fiyatlar sağlamak  zorunda değildir.  Çünkü yapılan araştırmalar internet ortamında satın alma kararını belirleyen temel unsurun çok iyi ürün fotoğrafı olduğunu ve profesyonel bir fotoğrafın satın alma kararını birkaç saniye içerisinde aldırdığını net şekilde ortaya koymaktadır.

 

İnternet satışı ve özellikle Amazon sitesinde profesyonelce çekilmiş iyi bir fotoğraf, satışa gitme anlamı vermektedir. Ortalama satışa dönüş oranının %1 ile % 4 arasında değiştiği düşünülecek olursa hedef kitleye sağlam çözünürlüğü yüksek bir fotoğraf sunmanın önemi daha iyi anlaşılabilir.

Ürün fotoğrafının profesyonel bir kurgu ile çekim açısı ve sunuş şekli potansiyel tüketici üzerinde maksimum etkiye sahip olacaktır.

 

Ürün Çekim Atölyesi Olarak Amazon Ürün Fotoğraf Çekimi İçin Neler Yapıyoruz?

Amazon.com sitesinde yer alacak ürünlerinizin en iyi sonuçları getirmesi için profesyonel fotoğraf ekibimiz, ürüne yönelik ihtiyaçları belirler ve sayfanın fotoğraf çekim yönergelerine uygun fotoğraflar çeker. Asıl ürünün bir parçası olmayan obje ya da süslemeler kesinlikle kullanılmaz. Fotoğraf kalitesi çözünürlüğü, dosya tipi seçimi ve son rötuşlar uzman ekibimiz tarafından halledilir. En iyi sonuçları almak için en son yakalama teknolojilerini takip edip kullanıyoruz. Ürün evreleme ve yerleştirme için profesyonel ürün fotoğrafları ile ( Kitap satışı için kitabın kapağına vurgu yapmak gibi) ürünün iş tarafına en mükemmel ışık getirecek ortamı sağlayarak  vurgu yapıyoruz.  Dış çekim ya da stüdyo çekimleri kullanarak ürün için tercih edilecek uygun ortamı sizin için sağlıyoruz.

Tüm fotoğraf çekimleri tamamlandıktan sonra kullanıcının ürünü çok daha gerçekçi ve albenili hissetmesi için profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımları kullanmak sureti ile fotoğrafı satın alınmaya hazır hale getirecek son dokunuşları yapıyor ve profesyonelleştiriyoruz.

Ürün Çekim Atölyesi olarak yaptığımız profesyonel ürün fotoğrafçılığı siz değerli müşterilerimize sadece sektörde rekabet üstünlüğü vermekle kalmayacak; aynı zamanda satışını yaptığınız ürüne de hak etmiş olduğu değerin verilmesini sağlayacaktır. Profesyonel ekibimizle tanışın, çalışın ve Marka değerinizin ihtiyaç duyduğu Amazon ürün fotoğraflarını yaratarak satışlarınızı katlayın!

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder