BLOG

  • Bulunur.com Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • 2021 için 5 Temel Dijital Pazarlama Trendi

2021 için 5 Temel Dijital Pazarlama Trendi

2021 için 5 Temel Dijital Pazarlama Trendi

Devam eden salgın, işletmelerin çalışma şeklini tamamen değiştirdi. 2020'de sosyal medya kullanımının hızla arttığını, e-ticaretin patlama yaptığını ve yüz yüze deneyimlerin yerini sanal platformların aldığını gördük. Sonuç olarak, dijital olan her şeye geçişi de hızlandırdı. İşletmelerin hızla değişen pazarlama ortamında gezinmelerine yardımcı olmak için kuruluşunuzun 2021'de ihtiyaç duyduğu en iyi 5 dijital pazarlama stratejisinin bir listesini derledik.

          

Etkileşimli içeriği artırın


Yarışmalar, anketler, testler ve etkileşimli videolar, işletmelerin web sitelerinde ve sosyal medyada benimsediği etkileşimli unsurlara sadece birkaç örnektir. Doğru yapıldığında, etkileşimli pazarlama, iş erişimini ve görünürlüğünü katlanarak artırabilir. Ziyaretçilere değer sunarken teklif hedeflemeyi iyileştirebilen ayrıntılı verilerle pazarlamacıları kolaylaştırır.

İpucu: Facebook ve Instagram'daki yarışmalar, takipçileri hızla büyütmenin, katılımı artırmanın ve hedef kitle erişimini genişletmenin harika bir yoludur.

Kısa biçimli video stratejinize yatırım yapın


Son birkaç yılda TikTok, Instagram makaraları ve IGTV'nin yükselişiyle birlikte kısa biçimli videolar, kullanıcılara içeriği kısa ve eğlenceli bir biçimde tüketmeleri için yeni bir yol sunarak onları 2021'in en büyük dijital pazarlama trendi haline getirdi. 

İpucu: Tutarlı yüksek kaliteli bilgilendirici içerik, bu stratejiyle başarının anahtarıdır.

 

Pazarlama kampanyalarınızda müşteri segmentasyonu uygulayın


Hedef kitlenizi belirli ilgi, davranış veya demografik özelliklere göre gruplayarak içeriğinizi onların tercihlerine göre şekillendirebilirsiniz. Bir araştırma , müşterilerin %72'sinin yalnızca kişiselleştirilmiş pazarlamayla etkileşime girdiğini buldu (kaynak: SmarterHQ ). Bu strateji, pazarlamacıların maliyetleri düşürmelerine ve tüketiciler kendileri için özenle seçilmiş içeriği almaları nedeniyle karı artırmalarına olanak tanır. 

İpucu: Tüketici katılımında bir artış sağlamak için büyük pazarlama kampanyalarını daha sık, daha küçük hedefli kampanyalarla değiştirin. 

 

Geçici İçerik anahtardır


Twitter'ın nihayet 2020'de filolarını piyasaya sürmesiyle, tüm sosyal medya platformları, kullanıcılarının yalnızca kısa bir süreliğine erişilebilen geçici içerik açısından zengin görüntüler ve/veya videolar oluşturma ve kullanma yolu, yani Snapchat Hikayeleri'ne sahip. Pazarlamacılar, tüketicilerden anında yanıt almak ve trafiği artırmak için geçici içeriği kullanır. İçerikteki zaman sınırının neden olduğu aciliyet duygusu, kullanıcıların reklam kampanyalarını tıklama, içerikle etkileşimde bulunma veya sayfanızı ziyaret etme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir.  

İpucu: Tutarlılık, etkileşimi artırmak ve algoritma tarafından tercih edilmenizi sağlamak için çok önemlidir.   

 

Sanal etkinliklere ev sahipliği yapın


Sanal etkinlikler, Covid döneminde yüz yüze deneyimlerin boşluğunu doldurmak için bir zorunluluk olarak başlasa da değerini kanıtlamış ve dijital pazarlama dünyasındaki yerini sağlamlaştırmıştır. İlgilenen katılımcıların artık etkinliklere kaydolurken seyahat, konaklama, maliyet ve rahatlık konusunda endişelenmelerine gerek yok . Sanal etkinlikler daha erişilebilir olduğu için şirketler dünyanın her yerinden ve her türlü demografiden katılımcıyı ağırlayabildiler. Etkinlik organizatörleri, daha düşük bir maliyet ve daha yüksek bir yatırım getirisi ile katılımda bir artış gördü. 

İpucu: Zengin içerik oluşturun ve sektör profesyonellerini katılımı artırmaya davet edin. 

 

2020, insanların dijital dünyada gezinme şeklini değiştirdi. Tamamen dijitale bu zorunlu geçiş, iş, eğlence ve tüketimin ağırlıklı olarak aynı balonda var olmasını sağladı. Artık her işletme, başarılı olmak için harika dijital pazarlama stratejilerine her zamankinden daha fazla bağlı. Ajans uzmanları, en iyi sonuçları sağlamak için dijital çözümleri uygun maliyetli ve zamanında kullanma konusunda uzmandır. Bu 5 trend, pazarlamacıların içeriğin çevrimiçi hedef kitle tarafından tüketilmesini sağlama yöntemine öncülük ediyor. Bu dijital pazarlama trendlerini uygulayarak, işletmenizin sürekli gelişen dijital alana uyum sağladığından ve mükemmelleştiğinden emin olursunuz.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Blog Yorumları

Bu makaleye ilk yorumu siz yapın.

Makale ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı paylaşın.

infoCreated with Sketch. Yorum yapan her okur, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.
(E-Posta ve Telefon numaranız paylaşılmamaktadır.)
Mesaj Gönder